راهنمای خرید فرش اتاق کودک

دسته بندی: مقالات
تعداد نظرات : 0

انتخاب فرش اتاق خواب کودک یکی از دغدغه ی شیرین پدر و مادرها است. به نظر شما چه معیاری باید برای انتخاب فرش اتاق خواب کودک داشته باشیم؟

راهنمای خرید فرش اتاق کودک

اتاق خواب یکی از مکان هایی است که فرزند شما از بدو تولد زمان زیادی را در آن سپری می کند،پس فضا باید کاربردی،مفید و دلنشین باشد و به فرزند شما احساس امنیت و آرامش را منتقل کند. در انتخاب فرش برای اتاق خواب مواردی مانند طرح ، نقش و رنگ مواردی ست که همیشه مورد بحث هستند.اما به راستی برای انتخاب فرش اتاق کودک صرفاً یک طرح کودکانه آن کافیست؟

انتخاب فرش برای اتاق خواب کودکان یک تصمیم یک جانبه و فقط از جهت زیبایی ظاهری نیست و باید علاوه بر زیبایی در این انتخاب به نکات مهمی از جمله : کاربرد فرش در اتاق کودک، جنس فرش اتاق کودک نیز توجه کنیم.در ادامه ی مقاله هر سه این موارد را با یکدیگر بررسی می کنیم.

اگر هنوز تصمیم خود را برای خرید فرش اتاق کودکتان نگرفته اید باید توجه کنید که فرش کردن اتاق کودک مزیت و کاربرد های متعددی دارند که باید در نظر بگیرید:

1) عایق گرما و سرما

فرش به عنوان یک کالای نسبتاً ضخیم که در کف منزل پهن می شود، به عنوان یک عایق حرارتی عمل کرده و کف اتاق را همیشه برای فرزند شما گرم نگه می دارد.

2) عایق صدا

فرش یک عایق خوب برای صوت و صدا است که سر و صدای بازی کودکانتان را کاهش می دهد.

3) ضربه گیر

وجود یک فرش گرم و نرم کف اتاق کودک شما باعث می شود تا خیالتان از بابت آسیب دیدن کودکتان در اثر زمین خوردن راحت باشد.

4) جلوگیری از آلرژی

فرش ذرات ، گرد و خاک حساسیت زا را در خود حبس می کند و از بیشتر پخش شدن آنها جلوگیری می کند و این باعث در امان ماندن کودک شما از آلرژی می شود.

5) ایجاد فضایی برای بازی

استفاده از فرش در کف اتاق خواب کودک باعث می شود کودک شما در همه ی نقاط اتاق با خیالت راحت رفت و امد و بازی کند و همچنین فضای بیشتری برای بازی و فعالیت داشته باشد.

افرادی که حیوان خانگی دارند چه فرشی بخرند؟

برای پاسخ به مقاله ی” بهترین نوع فرش برای حیوانات خانگی چیست؟”  رجوع کنید.

  • جنس فرش اتاق کودک

جنس فرش اتاق کودک ، یکی از مواردی است که در انتخاب فرش اتاق کودک باید به آن توجه ویژه کنید زیرا که دو مورد : سلامت کودک  و طول عمر فرش هر دو به جنس الیاف فرش انتخابی شما بستگی دارد.

1) تاثیر جنس فرش اتاق کودک بر سلامت کودک

جنس فرش اتاق کودک مستقیماً با سلامتی کودک شما در ارتباط است.الیاف بی کیفیت چون پلی پروپیلین یا فرش هایی که از مشتقات نفتی و پلاستیکی تولید می شوند یا با مواد غیر استاندارد رنگرزی می شوند، هم برای سلامت کودک شما و هم برای سلامت محیط زیست مضر هستند.الیاف بی کیفیت می توانند باعث بروز حساسیت های پوستی و تنفسی شوند.در صورتی که فرش هایی که از الیاف با کیفیت مثل : پشم،پنبه ، پنبه -پلی استر ،ابرشم و یا اکریلیک بافته می شوند نه تنها باعث بروز بیماری نمی شوند بلکه به صورت طبیعی ضد حساسیت،ضد الکتریسیته ی ساکن و سازگار با پوست بدن هستند.

مرغوب ترین الیاف فرش کدامند؟ در مقاله ی ” انواع الیاف فرش ماشینی” مطالعه کنید.

2) طول عمر فرش اتاق کودک

فرش اتاق کودک باید یکی از مقاوم ترین فرش های منزل شما باشد. زیرا که رفت و آمد و جنب و جوش و احتمال لک شدن و کثیف شدن در این اتاق بیشتر از اتاق های دیگر خانه است.

از این رو فرش اتاق کودک دارای الیاف با کیفیت و با دوام باشد که هم لکه به خود نگیرد و هم در اثر شست و شو دچار آسیب یا پارگی نشود.

فراموش نکنید که فرش با الیاف بی کیفیت عمر کوتاهی دارد و خریدن آن هم برای سلامت کودک شما مضر است و هم از نظر اقتصادی مرقون به صرفه نیست.

 انتخاب طرح فرش برای اتاق خواب کودک

بعد از بررسی مزیت ها،کاربرد و کیفیت فرش، قدم بعدی انتخاب یک طرح و رنگ زیبا برای اتاق فرزندتان است.

انتخاب طرح در نهایت وابسته به سلیقه ی شما است،

اما به راستی برای اتاق خواب کودک چه طرحی مناسب است؟

طرح های فانتزی و کودکانه؟ طرح های ساده و مینیمال؟ یا طرح های اصیل و سنتی.

فرش فانتزی با طرح کودکانه برای اتاق خواب کودک

فرش های فانتزی با طرح کودکانه اولین گزینه برای اتاق خواب کودک هستند ، اما آیا بهترین انتخاب نیز هستند؟

فرش های فانتزی برای کودکان جذاب هستند، کودکان طرح های کارتونی و رنگی را دوست دارند و ارتباط راحت تری با این فرش ها نسبت به فرش های ساده یا کلاسیک بر قرار می کنند.

فرش های فانتزی ممکن است برای کودکان جذاب باشد، اما فراموش نکنید که جهان رنگی کودکان متغیر است و فرش فانتزی و شلوغ زوتر از انتظار شما جذابیتش را برای بچه ها از دست می دهد و در بهترین حالت هنگامی که کودک شما به نوجوانی نزدیک می شود تقاضای فرشی جدید خواهد کرد و بعد از بزرگ شدن بچه ها فرش های فانتزی کاربردی برای بخش های دیگر خانه نخواهند داشت.

اکثر فرش های فانتزی تولیداتی با کیفیت پایین تا متوسط هستند که به معنای آسیب پذیرتر بودن و طول عمر کوتاه آنها است.

اما اگر طرفدار فرش های فانتزی و کودکانه هستید یا کودک شما اصرار به خرید این سبک فرش ها را دارد ،توصیه ی ما به شما استفاده از قالیچه ها یا پادری های فانتزی است که مرقون به صرفه تر از خرید فرش فانتزی با ابعاد بزرگتر هستند.

  • فرش های ساده و مینیمال برای اتاق خواب کودک

فرش، شگی و گلیم های تک رنگ و ساده یا مینیمال با نقوش و ظریف ، بهترین و ماناترین انتخاب برای اتاق خواب هستند .

دکوراسیون ساده هیچ وقت از مد نمی افتد و خسته کننده نمی شود و به شما این امکان را می دهد که سالهای سال از فرش خود در هر جایی از منزل استفاده کنید.

در صورت استفاده از شگی یا گلیم برای اتاق کودک خود،پیشنهاد می کنیم از ترمزهای مخصوص فرش استفاده کنید تا از لیز نخوردن فرش مطمئن شوید و از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

فرش های اصیل و سنتی برای اتاق خواب کودک

استفاده از فرش های سنتی پر نقش و نگار با رنگبندی تیره برای اتاق خواب چندان توصیه نمی شود. این قرش ها اتاق کودک را خسته کننده و دلگیر می کنند.

فرش های با نقوش اصیل یا نقوش اصیل وینتیج شده با رنگبندی مدرن انتخاب بهتری برای اتاق خواب کودک هستند.

در انتخاب فرش کلاسیک برای اتاق خواب :

اگر رنگ نقوش و زمینه ی فرش اختلاف کمی با یکدیگر داشته باشند، نقوش کمتر چشم را خسته می کنند.

نظرات شما

    02141173

    نیاز به مشاوره دارید؟