انتخاب فرش با رنگ سال 2023

دسته بندی: مقالات
تعداد نظرات : 0

رنگ سال 1402، 2023 چیست؟میدانید که رنگ هرسال توسط چه کسی تعیین می شود؟ رنگ سال 1402 بر چه اساسی تعیین شده؟

اگر طرفدار صنعت مد و فشن باشید یا هر شغلی که ارتباطی دور یا نزدیک با جهان طراحی گرافیک داشته باشد، بی شک درباره ی رنگ هر سال یا به عبارتی دیگر رنگ مد هر سال را شنیده اید. اگر هم پیگیر مد و فشن یا جهان طراحی گرافیک هم نباشید، پس از شروع سال جدید میلادی و با آمدن نوروز کم کم چشمتان به دیدن رنگی تکراری عادت می کند و متوجه ی حضور مکررش در جاهای مختلف می شوید و حدس میزنید که این رنگ باید رنگ سال باشد. تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه یک رنگ بخصوص در یک بازه ی زمانی مشخص انقدر محبوب و پرکاربرد می شود؟

رنگ سال، یا رنگ مد سال یعنی چی؟

23 سال است که هر سال قبل از شروع سال نو میلادی، موسسه ای فعال در زمینه ی رنگ، 1 یا 2 رنگ مشخصی را به عنوان رنگ جهانی سال معرفی می کند. رنگی که هر سال توسط پنتون معرفی می شود مورد توجه جهانیان قرار می گیرد. طراحان سراسر جهان در زمینه های مختلفی مانند طراحی پارچه، لباس،مبلمان، گرافیک و … از این رنگ استقبال بینظیری می کنند و از این رنگ در طراحی های خود استفاده می کنند و به طبع، ما نیز در زندگی روزمره بارها و بارها با این رنگ مواجه می شویم.

رنگ سال را چه کسی تعیین می کند؟

موسسه ی “پنتون” که بیشتر برای سیستم تطبیق رنگ شناخته می شود، در سال 1999 برنامه ریزی کرد تا طی این برنامه بتواند توجه و ذهن طراحان و علاقه مندان به رنگ را مشغول کند. هدف پنتون از انتخاب رنگ سال، بازتاب رابطه ی رنگ و فرهنگ به انسان های سراسر جهان است. پنتون هر ساله با همفکری و نظر متخصصان، رنگ خود در اقصی نقاط جهان یک رنگ را به عنوان رنگ سال تعیین می کند.

پنتون رنگ سال را بر چه اساسی تعیین می کند؟

هدف پنتون از تعیین رنگ سال، یک مد کوتاه مدت یا انتقال یک هیجان به سبک مارکتینگ نیست. پنتون به دنبال ترمیم رابطه ی فرهنگ و رنگ است و به همین منظور رنگ سال را بر اساس روانشناسی رنگ و براساس تغییرات و اتفاقات یک سال اخیر جهان انتخاب می کند. رنگ سال پنتون یک مد نیست، یک جریان از سبک زندگی است که شما را به جهت معنی خود رشد می دهد و به پله یا معنی بعدی می رساند.

 

رنگ سال 2023 یا 1402 چیست؟

رنگ سال 2023 پنتون، ویوا مگنتا (Viva Magenta 18-175)، است. این رنگ طیف های قرمز طبیعی نشأت گرفته است. رنگی گر شور و تپنده که نشاط و قدرت به ارمغان می آورد. رنگ سال 1402 رنگی قدرمتمند و قدرت بخش است که شما را به رشد تشویق می کند. رنگ سال 2023 شما را با جسارتش تشویق به آزمایش می کند، ابراز وجود بدون سانسور و نشاط یکی از مشخصه های ویوا مگنتا است. ویوامگنتا شور زندگی و روحیه ی سرکش را به زندگی ما می آورد و ما را به تجربه ای خالص و طبیعی از زندگی می رساند.

رنگ امسال شباهت بسیاری به قرمز پرشین یا همان Persian Red دارد. رنگ پرشین رد یا همان قرمز پرشین با الهام از سواحل خلیج فارس، توسط شرکت پنتون، ثبت و نامگذاری شده است.

رنگ سال 1402، 2023 از نظر روانشناسی چه تاثیری بر روی ما دارد؟

تاثیر روانشناسی رنگ ویوا مگنتا را از سخنان مدیر اجرایی موسسه ی پنتون، لتریس آیزمن می توان استنباط کرد. لیتز آیزمن درباره ی  ویوامگنتا می گوید:« ما در عصر فناوری به دنبال الهام گرفتن و بازتاباندن ریشه های طبیعت واقعی هستیم. ویوامگنتا از خانواده ی قرمز طبیعی الهام گرفته شده است. یکی از طیف های جسور و درخشان خانواده ی قرمز، ویوامگنتا است.

ویوامگنتا ریشه در طبیعت دارد و ما را به ریشه های معنوی خود باز می گرداند تا با کمک طبیعت، روح خود را تقویت کنیم و قدرت درونی وجودمان را کشف کنیم.»

رنگ سال 1402 در کدام صنعت ها استفاده می شود؟

رنگ های انتخابی پنتون هرساله در صنعت های مختلفی مانند: طراحی لباس، مد و ترندهای زیبایی، طراحی محصول، بسته بندی محصولات و دکوراسیون داخلی مورد استفاده ی بسیاری از طراحان قرار می گیرد.

رنگ سال 2023، ویوا مگنتا، در دکوراسیون داخلی

طبق نظر متخصصان رنگ پنتون استفاده از رنگ ویوامگنتا در دکوراسیون داخلی حس هیجان و کمی درام به فضای شما اضافه می کند و با سرزندگی خود به محیط انرژی می بخشد. ویوامگنتا در هر سطح و بافتی که اجرا شود، احساسی فریبنده و راز آلود به فضا می بخشد. ویوامگنتا یک لهجه ی جسورانه در انتخاب نقش و رنگ برای منزل شماست.

ویوامگنتا در ترکیب با طیف های روشن تر از خود حس جسورانه و معماگون فضا را همدل و لطیف می کند و در ترکیب با رنگ های تیره ی طیف خود یا رنگ های تند دیگر حس جسورانه و معماگون خود را به حداکثر می رساند. ویوامگنتا رنگی بی جنسیت و مدرن است که در همه ی سبک های چیدمان از کلاسیک تا مدرن هویت بی نقض خود را حفظ می کند.

چگونه از رنگ سال 2023، 1402 در دکوراسیون استفاده کنیم؟

انتخاب رنگ برای دکوراسیون فراتر از انتخاب رنگ برای لباس یا مو و ناخن است. انتخاب رنگ برای دکوراسیون، انتخابی ماناتر است، پس باید انتخاب های خود را از فیلترهای متفاوتی عبور دهیم. یکی از این فیلترها میزان علاقه ی ما به آن رنگ فراتر از مد روز یا هیجانات گذرا است. رنگ عناصر دکوراسیون باید بخشی از هویت شما یا خانواده ی شما باشد.

اگر هنوز به اندازه ی کافی برای انتخاب رنگ جسوری مانند ویوامگنتا برای عناصر اصلی جسور نیستید یا طرفدار انتخاب های بی سر و صدا و آرامتری هستید، پیشنهاد ما استفاده از این رنگ در جزئیات است. ویوامگنتا می تواند رنگ مبلمان، کابینت ها، مبلمان، کوسن ها، قاب عکس و جزئیات و حتی فرش شما باشد. می توانید ویوامگنتا را به عنوان رنگ دوم، سوم و یا حتی رنگ چهارم چیدمان خود استفاده کنید.

فرش با رنگ سال 1402

رنگ سال 1402، شاید رنگی نو برای جهانیان باشد اما برای ما ایرانیان که سالهاست با هنر فرش ایرانی آشنا هستیم رنگی دور از تصور و عجیب نیست.

قبل از شرکت پنتون رنگرزهای ایرانی فرمول این رنگ اعجاب انگیز را کشف کردند و سالیان پیش دستان زحمتکش فرش بافان ایرانی بود که این رنگ را بر تار و پود فرش ایرانی نقش زد.

در بهشت بی انتهای نقش و رنگ فرش بهشتی می توانید حتی فرش با رنگ ویوامگنتا پیدا کنید. فرش با رنگ ویوامگنتا حس و حالی شرقی، سرگرم کننده، اصیل به دکوراسیون شما می دهد و به تنهایی شما را از حضور هر اشیاء دیگه ای به این رنگ بی نیاز می کند.

از نظر شما معادل فارسی رنگ ویوامگنتا چیست؟

نظرات شما

    02141173

    نیاز به مشاوره دارید؟