نقش فرش در فنگ شویی

دسته بندی : مقالات
تعداد دیدگاه : 0

یکی از وسایل مهم در فنگ شویی فرش است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این موضوع در چین باستان با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج به دست آمده از این پژوهش نشان دهنده این بوده است که دکوراسیون خانه نباید تعداد زیادی پارچه و یا منسوجات تزیینی مختلف از جمله فرش‌های بزرگ که تمام فضای خانه را در برمی‌گیرد شامل شود.

نقش فرش در فنگ شویی

انتخاب درست رنگ فرش در فنگ شویی

بر اساس عناصر آب، خاک، آتش، چوب و فلز می‌توان رنگ فرش را متناسب با دکوراسیون انتخاب کرد.

 عنصر آتش:

در فضای خانه جنوبی‌ترین قسمت با عنصر آتش در ارتباط است و باعث بالارفتن هیجان، انرژی و شهرت و دگرگونی می‌شود. فرش‌های قرمز، نارنجی و زرد تیره، رنگ‌های گرم و پر انرژی اند که شور و نشاط را به محیط خانه تزریق می‌کنند. اما معمولا برای آشپزخانه یا دستشویی بهتر است از رنگ‌هایی که برگرفته از عنصر خاک است به دلیل نیاز به تخلیه انرژی استفاده کنید.

دقت کنید که برای سالن پذیرایی که در قسمت جنوبی قرار دارد، فرش‌هایی که قرمزی زیادی دارند استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد درگیری و هیجان‌های کاذب شود. نصب تابلو فرش‌ها،با رنگ های پرتقالی، قرمز و یا زرد باعث تقویت عنصر آتش خواهد بود.

فنگ شویی-فرش بهشتی

عنصر آب:

بخش شمالی هر خانه معمولا مختص به شغل و مسائل کاری است که بیشتر با عنصر آب مرتبط است. عنصر آب عنصری است که مربوط به مسائل مالی است. بهره‌گیری از طرح‌ها و تصاویر چشمه و رودخانه و دریا آورنده عنصر آب به فضا است.

بهتر است که از رنگ‌های مرتبط با عنصر چوب در این قسمت خودداری شود، زیرا سبب ضعیف شدن عنصر آب می‌شود. همچنین برای تقویت عنصر آب در این ناحیه از خانه بهتر است از رنگ‌های خاکستری، طوسی و نقره‌ای استفاده شود.

توصیه می‌شود که از کاربرد رنگ‌های عنصر چوب در این ناحیه پرهیز گردد، زیرا باعث تضعیف عنصر آب می‌گردد. همچنین جهت تقویت عنصر آب این منطقه استفاده از رنگ‌های طوسی و خاکستری و نقره ای پیشنهاد می‌شود.

نقش فرش در فنگ شویی-عنصر آب

عنصر خاک:

برای افزایش قدرت ذهن، پیشرفت و موفقیت و توانایی تصمیم گیری درست، شما نیاز به تقویت قسمت‌های شمال شرقی و جهت بهتر شدن و نگه‌های روابط عاطفی بهتر است بخش جنوب غربی را در خانه تقویت کنید. عنصر حاکم در هر دو بخش خاک است. عنصر خاک سبب ایجاد حس امنیت در محیط می‌گردد. بهترین‌های رنگ‌های مرتبط با عنصر خاک، قهوه‌ای، خاکی، کرم و زرد کمرنگ است.

یکی از راهکار‌های فنگ شویی برای دفع انرژی‌های منفی استفاده از فرش‌های خاکستری، قهوه‌ای و کرم است. این رنگ‌ها برای دستشویی و آشپزخانه توصیه می‌شود. برای سالن پذیرایی و اتاق نشیمن در بخش جنوب غربی، رنگ‌های صورتی، زرد، کرم یا قهوه ای پیشنهاد می‌شود. رنگ زرد باعث افزایش امید به زندگی و خوش بینی است.

نقش فرش در فنگ شویی-عنصر خاک

عنصر چوب:

قسمت‌های شرق و جنوب شرق مربوط به عنصر چوب است از این رو بهتر است از رنگ‌هایی که طیف سبز دارند استفاده شود. همچنین پهن کردن یک فرش در سمت شرق به بهتر شدن وضعیت سلامت ( جسمی و روحی) خانواده شما کمک می‌کند. جنوب شرقی هر خانه مربوط به بخش ثروت است. ترجیحا بهتر است اگر آشپزخانه یا توالت در سمت شرق خانه قرار دارد از رنگ‌های نارنجی پر رنگ و قرمز، رنگ‌های عنصر فلز و طیف‌های سبز استفاده شود.

برای اتاق نشیمن، از فرش‌هایی با ترکیب رنگی سبز جهت بالابردن حس آرامش و رنگ‌های سیاه و آبی تیره برای بهتر شدن اثرات عنصر آتش استفاده کنید.

برای بالا بردن سطح رفاه خانواده، انگیزه و انرژی بیشتر بهتر است از عنصر چوب در فضا استفاده کنید. لازم به ذکر است که در بین رنگ‌ها سبزها روشن از انرژی بالاتری برخوردارند.

فرش بهشتی-نقش فرش در فنگ شویی

عنصر فلز:

جهت‌های شمال غرب و غرب در منزل مرتبط به باروری و خلاقیت و کودکان و دوستان، با انرژی عنصر فلز است. عنصر فلز، عنصریست که تفکر را فعال و تمرکز را تحریک می کند، همچنین به عنوان یک رسانای قوی به منظور انتقال انرژی از عناصر دیگر عمل می‌کند، بنابراین انتخاب فرش با رنگ‎‌های طیف طوسی و خاکستری و سفید و حتی نقره ای توصیه می‌گردد. توالت یا آشپزخانه در این بخش، سطح بدی از انرژی فلز را به وجود می آورد. شما می توانید از فرش به رنگ های عنصر آب استفاده کنید.

فرش بهشتی-عنصر فلز

استفاده از عناصر فنگ شویی در انتخاب فرش

  • فرش‌های گرد و دایره‌ای منسوب به عنصر فلز هستند و فلز، نمادی از معنویت، صلح و هماهنگی است، چنین فرش‌هایی تعادل و تمرکز را به محیط دعوت می‌کنند.
  • فرش‌های مستطیل و بیضی منسوب به عنصر چوب هستند و چوب، نمادی از رشد، پویایی، خلاقیت و حرکت است و چنین فرش‌هایی تغییر و نشاط را به محیط دعوت می کنند.
  •   فرش‌های مربع و چهارگوش منسوب به عنصر خاک هستند و خاک، نمادی از نظم، اعتماد و تعادل است و چنین فرش‌هایی قانونمند بودن و اطمینان را در محیط افزایش می‌دهند.

بهترین انتخاب فرش برای فنگ شویی ورودی فضا

ورودی اصلی هر فضا یکی از مهمترین مواردی است که در فنگ شویی به آن پرداخته می شود، زیرا مسیری است برای ورود انرژی به خانه و کیفیت بالای آن باعث جذب و ورود بهتر انرژی های مثبت به فضا می‌گردد. زمانی‌که انرژی با کیفیت عالی به محیط وارد شود. می‌توانیم بیشترین بهره برداری را از یک فنگ شویی داشته باشیم.

برای انتخاب صحیح فرش در ورودی، فرم و شکل و رنگ مناسب عنصری را در نظر بگیرید که ورودی در آن بخش قرار دارد. برای مثال، اگر ورودی شما به سمت شرق باشد، عنصر فنگ شویی چوب است و استفاده از فرم و شکل مستطیلی به شدت توصیه می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب فرش مناسب برای منزل خود می‌توانید با مشاورین ما صحبت کنید. همچنین برای خرید آسان می‌توانید به فروشگاه اینترنتی فرش بهشتی سر بزنید.

نظرات کاربران

02141173

نیاز به مشاوره دارید؟