پانزدهمین نمایشگاه فرش ماشینی 1402

دسته بندی: مقالات
تعداد نظرات : 1

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کفپوش ها، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته که امسال برای پانزدهمین سال متوالی در تاریخ 3 لغایت 6 آبان ماه در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، چهارشنبه 3 آبان راس 8 صبح رسماً افتتاح شد و شروع به فعالیت کرد.

پانزدهمین نمایشگاه فرش ماشینی 1402

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی با حضور +20 برند موفق تولیدکننده فرش، موکت و کفپوش در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.تاریخچه فرش ماشینی شاید طول عمر دور و درازی نداشته باشد اما در همین اندک زمان توانسته است یک صنعت بسیار کارآمد و موفق به صنایع ارزشمند کشور ایران اضافه کند. فرش ماشینی علاوه بر پاسخ به نیاز مصرف کننده داخلی، باعث ایجاد اشتغال برای گستره ای عظیم از افراد جامعه در زمینه صادرات شده است. فرش دستبافت و ماشینی ایرانی در بازار جهانی ارزش بالایی دارد و همچنین مخاطب و طرفداران زیادی دارد و همین امر باعث می شود فرش جزو ارزشمندترین کالاهای صادراتی باشد. امسال پانزدهمین سال برگزاری رویداد نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی است که هر ساله با هدف گردهم آوردن برندهای معتبر و تولید کننده های موفق این صنعت در شهر تهران برگزار می شود.

غرفه فرش بهشتی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی 1402

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کفپوش ها، موکت و صنایع وابسته در 3 آبان ماه افتتاح شد. از این نمایشگاه به اختصار با عنوان نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی و یا نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی یاد می شود. اين نمايشگاه زمينه ساز بسيارى از تعاملات تجارى صنعت فرش مى باشد از اين رو هرساله با استقبال بينظيرى از جانب توليد كنندگان فرش ماشينى و شركت ها و صنايع وابسته رو به رو مى شود.

 • تاریخ شمسی: ۳ تا ۶ آبان ماه ۱۴۰۲
 • تاریخ میلادی : 2023 28-25 Oct
 • ۴ روز نمایشگاه
 • زمان بازدید ۸ صبح الی ۱۵ عصر
 • محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران

در 14 دوره پيشين اين رويداد با وجود استقبال و همكارى بينظير شركت هاى غرفه دار، شركت اورآسیا نوید (برگزار کننده نمایشگاه) اين رويداد نتواسته است به صورت كامل رضايت شركت كنندگان را جلب كند. در این دوره از نمایشگاه انتظار می رود مجری برگزاری نمایشگاه فرش تهران، شرکت اورآسیا نوید که با همکاری اتاق بازرگانی کاشان به عنوان مشاور سیاست‌گذار برگزاری نمایشگاه فعالیت می کند نسبت به حل نقاط ضعف و مشکلات دوره های پیشین این رویداد اقداماتی سازنده انجام دهد. از نقاط ضعف نمایشگاه های سال های پیش می توان به عدم تهویه مطبوع، حضور کمرنگ مجموعه ها و بازدیدکنندگان خارجی، شلوغی بیش از حد با تابلوهای تبلیغاتی و بیلبوردها، سیاست گذاری های غیر معقول برای واگذاری غرفه ها اشاره کرد.

 

شرکت کننده های نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی 1402

نمایشگاه بین المللی کفپوش ها، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته، امسال نیز مانند هر سال با استقبال بینظیر شرکت های تولید کننده فرش ماشینی مواجه شد. نمایشگاه ماشینی امسال در فضایی با مساحت بالغ بر 30 هزار متر مربع در 7 سالن و یک سوله چادری با حضور حدود 150 شرکت ایرانی برگزار شد. تولید کننده های برتر فرش ماشینی امسال نیز مانند سالهای پیشین بزرگترین غرفه ها را برای نمایش فرش به مشتریان انتخاب کردند.

تولید کنندگان مطرح و موفق صنعت فرش ماشینی که در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کفپوش ها، موکت شرکت کرده اند، تعدادی از آنها عبارتند از:

 • فرش بهشتی
 • قالی سلیمان
 • خاطره کاشان
 • یلدای کویر
 • نگین مشهر
 • الماس کویر
 • زمرد مشهد
 • ظریف مصور
 • فرش مرینوس
 • آسمان کویر کاشان
 • فرش عقیق
 • پدیده نویان
 • فرش محتشم
 • فرش مهر و ماه
 • فرش فرشینه
 • فرش شادلین
 • فرش فرهی
 • فرش شاهرخ
 • فرش زمرد مشهد

اگر علاقه مند به مطالعه اتفاقات نمایشگاه بین المللی فرش پارسال هستید، یه صفحه ی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی 1401 مراجعه کنید.

مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی 1402

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کفپوش ها، موکت و صنایع وابسته سال 1402 طی مراسمی ویژه با حضور افراد ارزشمند صنعت نساجی برگزار شد و با بریده شدن روبان افتتاحیه توسط جناب دکتر محمد مهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت، جناب گرجی، مدیرکل صنایع و منسوجات وزارت صمت، محمد بهشتی، خالق برند فرش بهشتی، جناب کاشفی، مدیر برگزار کننده رویداد، حاج رضا منزوی زاده، رئیس کل قالی سلیمان، عزت الله اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن، سید محمدرضا علایی طباطبایی رسماً افتتاح شد.

حضور فرش بهشتی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی

فرش بهشتی همواره حضورى پررنگ در رويدادهاى بين المللى دارد. فرش بهشتی که تابستان 1402 در دو نمایشگاه دموتکس ترکیه 2023 در شهر آنتالیا و نمایشگاه دموتکس چین – شانگهای حضور داشت، امسال نیز مانند دوره های قبل در پانزدهمین دوره برگزاری نمایشگاه بین المللی کفپوش ها، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته تهران حضور دارد. فرش بهشتی در دو سال گذشته اقدامات مفيد و كارآمدى در نشست هاى سياست گذارى، حل مشكلات انجام داده است. یکی از عملکردهای موثر فرش بهشتی در زمينه سازى صادرات فرش ماشینی ايران به كشورهاى ديگه الخصوص اروپا و كشورهاى حاشيه خليج فارس نقش درخشانى را ايفا كرده است. مجموعه فرش بهشتی چشم انداز خود را از نمايشگاه بين المللى فرش ماشينى تهران، افزايش صادرات فرش ماشينى در نيمه دوم سال نسبت به نيمه اول دارد. این مجموعه طبق معمول هرسال، در سال 1402 نيز از جديدترين كلكسيونهاى فرش بهشتى در اين رويداد بين المللى، در قلب تهران، رو نمایی کرد.

غرفه فرش بهشتی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی

طراحی ویژه غرفه فرش بهشتی توجه بسیاری از افراد را در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی امسال به خود جلب کرد. فرش بهشتی در بخش طراحی غرفه نیز مانند طراحی فرش با خلاقیت و هوشمندی اثری شگفت انگیز و پرمفهوم را خلق کرد. غرفه فرش بهشتی که ظاهری شیک، مدرن و ساده داشت کاملاً بر اساس قصه و فلسفه برند فرش بهشتی طراحی شده بود. بخش بیرونی غرفه با یک تخته فرش 171 متری در ابعاد 9 *19 از کلکسیون لیلیان فرش بهشتی پوشیده شده بود تا مقدم میهمانان فرش بهشتی بر بستر زیبا و راحت فرش گذاشته شود. طرح فرش انتخاب شده از کلکسیون لیلیان فرش بهشتی، طرح چل تکه بود که نمادی از همراهی و همبستگی مردمان ایران است. رنگبندی آرام فرش، حس آرامش و صلح را به میهمانان غرفه فرش بهشتی هدیه می کرد.

دیوارهای خارجی غرفه فرش بهشتی آینه هایی مورب بود. آینه در طراحی دیوار نمادی از شفافیت و صداقت فرش بهشتی است و شکل مورب دیوارها ادای احترام فرش بهشتی به طرح و نقش فرش ایرانی است.

کف سالن های داخلی به رنگ خلاقیت فرش بهشتی یعنی رنگ بنفش مزین شده بود تا کلکسیون های جدید فرش بهشتی در سایه ای از خلاقیت چشم نوازی کنند.

طراحی مدرن و در عین حال معنادار غرفه فرش بهشتی منعکس کننده هویت اصیل فرش بهشتی در خلق و روایت افسانه نقش فرش ایرانی است.

میهمانان ویژه غرفه فرش بهشتی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش

روز اول نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی جناب محسن گرجی، مدیر کل صنایع پوشاک و منسوجات، جناب محمد مهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت از غرفه فرش بهشتی بازدید کردند.

کیفیت و نوآوری فرش بهشتی در طراحی از جمله ارزش های یاد شده برند فرش بهشتی توسط مدیران وزارت صمت بود. محمد بهشتی، خالق برند فرش بهشتی، در این دیدار فرمودند:« ما اکنون به کشورهایی چون ترکیه و بلژیک فرش صادر می کنیم که تا چندی قبل جزو کانال های وارداتی فرش به ایران بودند.» دکتر گرجی در این دیدار خاطر نشان کردند که صادرات فرش ماشینی در نیمه اول سال در مقایسه با سال قبل 33% افزایش پیدا کرده است و این افزایش را مدیون یک به یک اشخص فعال در صنعت فرش ماشینی هستیم.

در روزهای بعدی آقایان حسین سلاح ورز، رئیس اتاق بازرگانی و هیئت همراه، ناصر سراجی، دبیر سمپوزیم صادرات فرش ایران، عزت الله تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایعو معادن مجلس شورای اسلامی از غرفه فرش بهشتی بازدید کردند.

دستاورد فرش بهشتی از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی

مجموعه بهشتى طبق معمول هرسال، امسال نيز از جديدترين كلكسيونهاى فرش بهشتى در اين رويداد بزرگ، در قلب تهران، رو نمایی کرد.

فرش بهشتی با رونمایی از 5 کلکسیون جدید بار دیگر قدرت طراحی و خلق خود را به همگان نشان داد. از جمله کلکسیون های خلق و رونمایی شده فرش بهشتی می توان به نخستین کلکسیون 1500 شانه اکریلیک، باز آفرینی دو کلکسیون با نقوش اصیل فرش دستبافت و دو کلکسیون ابریشم- اکریلیک با روایتی نو از طرح و رنگ اشاره کرد.

فرش بهشتی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی توانست با تنوعی فراوان یک قدم از سال گذشته خود پیشی بگیرد و بار دیگر تنها اسم و نشانی برای خرید فرش با سبک، رنگ و نقش ماندگار و متفاوت باشد.

سخنان مدیرعامل فرش بهشتی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی

محمد بهشتی، خالق برند فرش بهشتی، در طی برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی چندین مرتبه با خبرگزاری های متفاوت از جمله خبرگزاری نمایشگاه بین المللی، ایفنا، مجله های دوک و کهن مصاحبه کردند و به سوال خبرنگاران در خصوص خود ایشان، برند فرش بهشتی و اهداف توسعه شرکت و رویکرد فرش بهشتی از شرکت در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی پاسخ دادند.

روز اختتامیه پانزدهیمن نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی

نمایشگاه فرش ماشینی امسال علی رغم اطلاع رسانی سازمان برگزار کننده در تاریخ از پیش تایین شده، یعنی 6 آبان ماه 1402، به روز آخر خود رسید. در آخرین روز نمایشگاه مجالی بود برای برخی از خریداران داخلی که از روزهای اول نمایشگاه جا مانده بودند و همچنین فرصتی بود برای بازدیدکننده هایی که در روزهای پیشین موفق به گشت و گذار و بازدید تمام غرفه ها نشده بودند.

غرفه فرش بهشتی در آخرین روز بازدیدکننده های زیادی داشت. چندی از دوستان و همراهان همیشگی فرش بهشتی مجدد از غرفه فرش بهشتی بازدید کردند. بازدیدکنندگان غرفه فرش بهشتی تا آخرین لحظه و خاموش شدن برق سالن همچنان در غرفه فرش بهشتی بودند و پرسنل فرش بهشتی در حال ارائه محصولات فرش بهشتی به بازدیدکنندگان و مشتریان عزیز بودند.

نقاط ضعف پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، علی رغم انتقادهای صریح غرفه داران امسال هم هیچ اقدامی در راستای حل مشکلات نکرد. برخی مجوزها که باید توسط غرفه داران از نمایشگاه اخذ می شد با اطلاع رسانی ناقص و لحظه آخری بسیاری از غرفه داران را با چالش های عجیبی مواجه کرد.

تهویه سالن ها همچنان با مشکلات فراوانی مواجه بود و در مجوز ارشاد برگزاری نمایشگاه تاریخ مهر ماه ذکر شده بود و این خطا در تاریخ برخی از غرفه گذارن را که برای اکران های مرتبط با نمایشگاه نیازمند ارائه مجوز نمایشگاه به ورازت ارشاد بودند را دچار چالش کرد. امید اینکه در سالهای آینده با هماهنگی بیشتر مجری نمایشگاه فرش ماشینی با سازمان نمایشگاه بین المللی چالش های اینچنین را برای غرفه داران حل کنند.

نظرات شما

 • محمد پارسا مالکی 1402.08.07

  واقعا بسیار زیبا و فوق العاده بود متشکرم و مطمئنم فرش بهشتی در بین تمام برند هایی که در نمایشگاه حضور داشتند همچون الماسی درخشان بود و از نظر کیفیت در بین تمام برند ها مقام اول را برای خود کسب نمود ولی از بین همشون از نظر کیفیت و تنوع نقش و زیبایی میشه گفت واقعا ارزش خرید داره و اینکه متناسب با هر سلیقه ای فرش مورد نظر برای مشتریان را دارا می باشد و صرفا اینطور است که من دارم هزینه کیفیت خارق العاده و گارانتی واقعی رو پرداخت میکنم و اینطوریه که اگه 1% فرش مشکل داشته باشد تماس میگیری باهات صحبت میکنن کارشناس میاد خونه و فرشو میبینه بدون هیچ هزینه اضافی یعنی خیالت از خرید از فرش بهشتی راحته و واقعا به نظرم اینکه تمام و کمال پشتیبان مشتری هستند واقعا باعث رضایت مندی و خوشحالیه اینو جدی میگم با سپاس از مقاله عالی تون

  پاسخ دهید
02141173

نیاز به مشاوره دارید؟