کلکسیون فرش کلاسیک

1400/02/21

فرش کلاسیک از دیرباز جز فرش‌های محبوب در هر خانه‌ای بوده است. واژه کلاسیک اخیرا برای فرش‌های قدیمی به کار برده می‌شود. این واژه کاملا لاتین و ریشه آن کلاسیوس به معنی درجه یک است. پس منظور از فرش کلاسیک، فرش‌هایی است که دارای نقش و نگار قدیمی و سنتی به همراه ترکیبی از رنگ‌های آرامش بخش است. یکی از ویژگی‌های خوب فرش سنتی این است که فضا را بسیار سنگین، گرم و لوکس نشان می دهند . تاریخچه ظهور فرش کلاسیک یا همان سنتی به کاشان برمی‌گردد. در گذشته طرح‌های قالی‌ها بسیار محدود بود، اما رفته رفته به دلیل تقاضای بالا، تولیدکنندگان از طرح‌های جدید فرش رونمایی کردند تا اینکه توانستند برای هر محیطی فرشی مناسب ارائه دهند. شهر‌های دیگری چون تبریز و قم نیز از پایه گذاران فرش‌های دستباف با طرح‌های سنتی هستند. در کنار طرح‌های تبریز، کاشان و قم سعی بر آن شده تا از نقوش اصیل سایر شهرهای ایران نیز استفاده گردد تا بهترین کلکسیون‌های فرش کلاسیک به مخاطبان عرضه شود.

فرش کلاسیک بهشتی تبریز

برخی از افراد تلفیقی از مدرنتیه و کلاسیک بودن مد نظرشان است. به همین منظور طراحان با وینتیج کردن طرح یا استفاده از رنگ بندی‌های مدرن، روحی تازه به فرش های کلاسیک داده‌اند تا سلیقه آن دسته از افرادی که طرفدار مدرنیته و کلاسیک هستند نیز در نظر گرفته شود.

انواع فرش کلاسیک

فرش‌های کلاسیک در دو نوع دستباف و ماشینی عرضه می‌شوند. بسیاری از افراد به دلیل قیمت‌های بالایی که فرش‌های دستباف دارند، ترجیح می‌دهند فرش‌های ماشینی با طرح کلاسیک خریداری کنند.

در حال حاضر فرش‌های ماشینی نیز همچون فرش‌های دستباف از کیفیت بالایی برخوردارند. در مجموع می‌توان گفت فرش‌های کلاسیک به دلیل تنوع بالایی که در نقش، طرح، شانه و تراکم دارند دایره انتخاب وسیعی را به شما می‌دهند، در نتیجه راحت‌تر می‌توانید فرش دلخواهتان را انتخاب و خریداری کنید.

فرش کلاسیک بخریم یا مدرن؟

اگر دکوراسیون و یا مبلمانی که خریده‌اید از نوع رسمی است، بهتر است فرش کلاسیک را انتخاب کنید. زیرا فرش‌های کلاسیک علاوه بر برخورداری از طرح‌های اصلی ایرانی دارای کیفیت بافت بسیار بالایی نیز هستند. معمولا در همه طرح‌های فرش کلاسیک از نخ‌هایی با رنگ‌های ملایم و زیبا استفاده می‌شود که زیبایی فرش را دوچندان می‌کند.

اما اگر فضای دکورتان کاملا مدرن است و به جای مبلمان سلطنتی از کاناپه استفاده کرده‌اید، بهتر است که از فرش‌های مدرن استفاده کنید، همچنین می‌توانید فرش‌های کلاسیک با سبکی مدرن که اصطلاحا مدرن_کلاسیک نامیده می‌شوند در دکوراسیونتان به کار ببرید.

برای دیدن نمونه‌های بیشتر از فرش کلاسیک، از کلکسیون تبریز فرش بهشتی دیدن کنید.

02141173

نیاز به مشاوره دارید؟