نمایشگاه دموتکس ترکیه 2023

دسته بندی: اخبار
تعداد نظرات : 0

نمایشگاه دموتکس ترکیه، (DOMOTEX Turkey 2023) یکی از مهم‌ترین رویداد‌های صنعت فرش و کفپوش در سطح جهان است. نمایشگاه دموتکس از 19 تا 21 تیرماه 1402 به میزبانی ترکیه در شهر آنتالیا برگزار شد. تولیدکنندگان و صنعتکاران ایرانی در نمایشگاه دموتکس ترکیه نقش پر رنگی را ایفا کردند. فرش بهشتی طراح و خالق فرش‌های ماشین نیز در نمایشگاه دموتکس ترکیه سال ۲۰۲۳ حضور داشت.

نمایشگاه دموتکس DOMOTEX چیست؟

نمایشگاه دموتکس ترکیه، (DOMOTEX Turkey 2023) یکی از بزرگترین نمایشگاه های فرش و کفپوش است. نمایشگاه دموتکس هر ساله رهبران صنف فرش و کفپوش را گرد هم می آورد. هنرمندان، طراحان فرش، تولیدکنندگان، صنعتکاران صنف فرش و کفپوش از سراسر جهان گرد هم می آیند تا محصولات، فناوری و اطلاعات خود را در زمینه طراحی، نساجی، تولید و … به جهانیان عرضه کنند. نمایشگاه دموتکس ضمن ایجاد زمینه ابراز وجود و ارائه خدمات و فروش محصولات، بستری تخصصی برای تبادل علم و اطلاعات در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد. در دموتکس 2022 ترکیه بیش از 200 شرکت، 18000 بازدید کننده از 103 کشور جهان حضور داشتند.

حضور مردم ترکیه در نمایشگاه دموتکس ترکیه 2023

تاریخ فعالیت نمایشگاه دموتکس و کشورهای برگزار کننده

نمایشگاه دموتکس یکی از رویدادهایی است که مجموعه آلمانی دوچه مسه (Deutsche Messe AG)، آن را سازماندهی و برگزار می کند. مجموعه دوچه مسه اولین نمایشگاه جهانی خود را در سال 1947 میلادی در کشور آلمان برگزار کرد. تاکنون دوچه مسه بیش از 70 سال است که در آلمان و سرتاسر جهان نمایشگاه های کالاهای برتر جهان را برگزار می کند. نمایشگاه دموتکس یکی از مجموعه نمایشگاه هایی است که این شرکت برگزار می کند. حوزه فعالیت نمایشگاه دموتکس هانوفر (HANNOVER DOMOTEX) فرش، انواع کفپوش و فناوری صنعتی فرش و کفپوش است. در سالهای اخیر نمایشگاه دموتکس علاوه بر آلمان در کشورهای دیگری نظیر ترکیه، چین (دموتکس آسیا) برگزار می شود.

برند فرش بهشتی در نمایشگاه دموتکس ترکیه 2023

نمایشگاه دموتکس ترکیه امسال، 2023 DOMOTEX Turkey

نمایشگاه دموتکس به بزرگی جهان در زمینه فرش و کفپوش است، امسال به میزبانی کشور ترکیه برگزار شد. نمایشگاه دموتکس ترکیه (DOMOTEX Turkey Gaziantep) تا پیش از امسال در شهر قازی آنتپ، قلب فرش ماشینی ترکیه است، برگزار می شد. در پی وقوع زلزله ای وحشتناک در ترکیه و تخریب شهر قازی آنتپ (Gaziantep)، ترکیه امکان برگزاری مجدد نمایشگاه دموتکس را در این شهر نداشت و شهر آنتالیا را برای برگزاری این رویداد معرفی کرد.

نمایشگاه دموتکس ترکیه، آنتالیا، (DOMOTEX Turkey 2023) نمایشگاه فرش و صنایع مرتبط است. دموتکس امسال بزرگترین رویداد صنعت فرش، پوشش های کف و فناوری صنعتی فرش و کفپوش در شهر آنتالیا ترکیه افتتاح شد. آنتالیا پایتخت گردشکری ترکیه، جذابیت زیادی برای غرفه داران و شرکت کنندگان خواهد داشت.

از دلایل انتخاب شهر آنتالیا به عنوان محل برگزاری رویداد دموتکس می توان به مواردی چون:

 • فرودگاه بین المللی آنتالیا با خطوط هوایی داخلی و خارجی با پرواز مستقیم همکاری می کند.
 • نزدیکی فرودگاه آنتالیا که سبب رفاه حال مسافران نمایشگاه دموتکس است.
 • آنتالیا شهری با جاذبه های توریستی فراوان چون موزه، اماکن باستانی و … است.
 • مکان های تفریحی آنتالیا سفری به یادماندنی در یاد شرکت کنندگان دموتکس می سازد.

دموتکس 2023 ترکیه در شهر آنتالیا از 10 تا 13 جولای (19 تا 22 تیر ماه 1402) میزبان تجار صنعت فرش جهان است.

آقای محمد بهشتی همراه با مهمانان در دموتکس 2023

موضوع و محوریت نمایشگاه دموتکس ترکیه 2023

نمایشگاه دموتکس محل عرضه انواع فرش، کفپوش و ماشین آلات و صنایع مرتبط با تولید فرش است. از این موارد می توان به فرش ماشینی و قالیچه، فرش و قالیچه دستباف، کفپوش نساجی، پوشش کف فضاهای باز، ماشین آلات و ابزارهای نساجی، پارکت، کفپوش های منعطف و لمینت ها اشاره کرد. در کنار ارائه این محصولات دموتکس هم مانند هر رویداد بزرگ جهانی دیگر، هر سال به یک موضوع جهانی توجه ویژه ای می کند. “پایداری و بازیافت” دو موضوع قابل توجه نمایشگاه دموتکس ترکیه 2023 هستند، زیرا کره زمین بیش از پیش نیاز به اعتدال و توجه به منابع طبیعی و جلوگیری از آلودگی آنها دارد. دموتکس امسال با موضوع توسعه پایدار قصد جلب توجه صنعتکاران و تولید کنندگان صنایع فرش و کفپوش را دارد. تشویق تولید کنندگان به تولید فرش و کفپوش دوستدار محیط زیست، یکی از اهداف دموتکس ترکیه است. اگر هر برند شرکت کننده در نمایشگاه دموتکس تکنولوژی و شکل عرضه محصول خود را به شکلی تغییر دهد که هماهنگ با محیط زیست باشد و یا آسیب کمتری به محیط زیست وارد کند جهان سلامت و شادتری خواهیم داشت.

نمایشگاه دموتکس ترکیه امسال، 2023 DOMOTEX Turkey

تاریخ برگزاری و افتتاحیه نمایشگاه دموتکس 2023 ترکیه

افتتاحیه نمایشگاه دموتکس ترکیه 2023 در شهر آنتالیا در تاریخ مقرر، یعنی 10 جولای مصادف با 19 تیر ماه 1402 رقم خورد. مراسم افتتاحیه با حضور غرفه داران، بازدیدکنندگان و مدیریت و تیم هیئت مدیره شرکت دموتکس هانوفر انجام شد.

مدیر جهانی دموتکس، سرکار خانوم سونیا ودل کاستلانو سخنرانی خود را در مراسم افتتاحیه نمایشگاه 2023 دموتکس ترکیه ، با موضوع “پایداری و بازیافت” انجام داد. سونیا ودل کاستلانو :«موضوع پایداری و بازیافت یکی از دغدغه های اصلی ذهن بشر در چندسال اخیر بوده است. پایداری برای بقا انسان و کره زمین حیاتی است. فرایند تولید و عرضه محصولات باید به شکل سازگار با محیط زیست و پایدار باشد.» وی در ادامه از موضوع و محوریت نمایشگاه دموتکس ترکیه امسال ابراز خشنودی کرد.

دکتر شاهین کاظمی، نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران نیز در این مراسم حضور داشتند و سخنرانی کردند. نایب رئیس انجمن نساجی ، رویدادها و نمایشگاه های این چنین را فرصتی برای تولیدکنندگان ایرانی در جهت افزایش دوباره حجم صادرات فرش و قالی ایرانی عنوان کردند. دقیقا 13 روز بعد از این نمایشگاه، نمایشگاه دموتکس چین – شانگهای در تازیخ 4 الی 6 مرداد ماه 1402 با حضور چندین برند ایرانی و خارجی مطرح در حوزه تولیدات فرش برگزار شد.

نمایشگاه دموتکس 2023 ترکیه

شرکت کنندگان نمایشگاه دموتکس 2023

نمایشگاه دموتکس 2023 ترکیه به غرفه داری 92 شرکت مطرح در سطح جهان برگزار می شود. کشور ترکیه با 47 شرکت غرفه دار و ایران با 32 شرکت ، پرچم داران این رویداد هستند. چین، هند، کره و یمن از دیگر شرکت کنندگان و غرفه داران دموتکس 2023 ترکیه هستند.

شرکت کنندگان ایرانی دموتکس عبارتند از:

 1. فرش بهشتی
 2. قالی سلیمان
 3. فرش پدیده
 4. موکت ظریف مصور
 5. فرش توس
 6. فرش شادلین
 7. فرش کلاسیک
 8. فرش رویال گلد
 9. فرش مهر و ماه
 10. فرش پرنیان
 11. فرش لوتوس
 12. فرش ماهور
 13. فرش ماه کویر
 14. فرش کاترین
 15. فرش قیطران
 16. فرش ایده آل
 17. ایرانیان مهر
 18. کاشانه شانه
 19. فرش آریایی
 20. فرش داریوش
 21. فرش پایار
 22. فرش فرشینه
 23. فرش الماس کویر
 24. فرش ارغوان کاشان
 25. فرش زرتشت
 26. فرش هما
 27. شرکت طراحی فرش شیر سپهر
 28. فرش ستاره آسمان
 29. نفیس نخ
 30. فرش قصر ایرانیان
فرش ایرانی در بین هزاران مدل فرش خارجی

فرش بهشتی، نقش کیفیت فرش ایرانی

میان شرکت کنندگان ایرانی در نمایشگاه دموتکس ترکیه نام بسیاری از ناموران فرش ایرانی را در کنار نام های جوانتر مشاهده می کنیم. فرش بهشتی، نام آشنا و پرتجربه فرش ایرانی یکی از شرکت کنندگان نمایشگاه دموتکس 2023 ترکیه و غرفه داران ایرانی است. غرفه فرش بهشتی یکی از پر ترددترین غرفه های نمایشگاه دموتکس 2023 ترکیه است. از بازدیدکنندگان غرفه فرش بهشتی می توان به هیئت مدیره نمایشگاه دموتکس و مدیرکل این رویداد، سونیا ودل کاستلانو اشاره کرد. رنگ و نقش فرشهای فرش بهشتی هیئت مدیره دموتکس را سر ذوق آورد و بار دیگر فرش بهشتی جایگاه هنر اصیل فرش ایرانی را به جهانیان یادآوری کرد.

 

عکس دسته جمعی آقای محمد بهشتی با دیگر اعضای نمایشگاه دموتکس ترکیه

از دیگر بازدید کنندگان می توان به کشورهای آفریقای جنوبی، آلمان، ازبکستان، عربستان و … اشاره کرد. استقبال کشورهای اروپایی و آسیایی به ویژه عربستان می توان چشم انداز بلند مدتی به افزایش حجم صادرات داشت.

فرش بهشتی در سال 1389 توسط محمد بهشتی، خالق برند فرش بهشتی تاسیس شد.

شرکت طراحی و تولید فرش بهشتی، حاصل سالها فعالیت و تجربه محمد بهشتی در زمینه طراحی، تولید و تجارت داخلی و خارجی فرش است. محمد بهشتی پیش از تاسیس فرش بهشتی شرکت پارس نماد را پایه گذاری و تاسیس کرد که خدمات طراحی فرش را به شرکت های تولید فرش ماشینی ارائه می دهد و تجربه کار در سمت مدیریت بازرگانی چند شرکت نامی را دارد. اینک فرش بهشتی به لطف صداقت خود در تولید فرش ایرانی باکیفیت، تبدیل به نقش اول کیفیت فرش ایرانی و نامی آشنا و معتبر در زمینه طراحی و خلق فرش ماشینی شده است.

فرش بهشتی نه تنها در ارائه فرش با کیفیت ایرانی به جهانیان نامی آشنا و معتبر دارد، بلکه با رویکرد اصیل و نوین خود به طراحی فرش اصالت نقش ایرانی را باری دیگر به جهانیان ارائه می کند. طراحان فرش بهشتی در پی خلق نقشی نو تا کنون بیش از 40 کلکسیون در سبک، رنگ و نقش های متنوع به بازار ارائه کرده اند.

فرش بهشتی در نمایشگاه دموتکس ترکیه 2023 شرکت کرد.

هر کلکسیون فرش بهشتی، فصلی نو از قصه نقش و رنگ است و افسانه ای را از جهان بازگو می کند.

فرش بهشتی همواره در جوامع بین المللی هدف خود را از صادرات صرفاً یک عدد ندانسته و هدف اصلی صادرات فرش بهشتی را “صادر کردن فرهنگ فرش ایرانی” می داند.

اگر شما شانس شرکت در نمایشگاه دموتکس ترکیه 2023 را نداشته اید، می توانید همه روزه با مراجعه به شعب فرش بهشتی، نمایندگی های فرش بهشتی در سراسر ایران برای خرید حضوری و یا فروشگاه آنلاین فرش بهشتی برای خرید اینترنتی و همچنین پیج اینستگرام مجموعه از همه آثار و کلکسیون های فرش بهشتی دیدن کنید.

نظرات شما

  02141173

  نیاز به مشاوره دارید؟