انتخاب بهترین فرش ایرانی برای دکوراسیون مدرن

دسته بندی: مقالات
تعداد نظرات : 0

در این مطب ساده‌ترین ترفندها برای ایجاد دکوراسیون مدرن با فرش ایرانی را ارائه کرده‌ایم تا به شما کمک کند که بهترین فرش ایرانی را برای دکوراسیون مدرن خود انتخاب کنید.

انتخاب بهترین فرش ایرانی برای دکوراسیون مدرن

انتخاب بهترین فرش ایرانی برای دکوراسیون مدرن، آغاز یک پروسه‌ دشوار برای طراحی داخلی‌ است، اما به هیچ وجه ناامید نشوید! ما ساده‌ترین ترفندها برای ایجاد دکوراسیون مدرن با فرش ایرانی را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کند که فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن خود را به روش درست انتخاب کنید.

چرا بسیاری از افراد از فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن خود استفاده می‌کنند؟

فرش‌های ایرانی به دلیل زیبایی، منحصر به فرد بودن و دوام زیاد همیشه مورد نظر هستند و خاستگاه آن‌ها، به هزاران سال قبل برمی‌گردد. فرش‌های ایرانی در طول تاریخ برای بسیاری از نسل‌ها و در بسیاری از زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و تاریخی دوام آورده‌اند.

اما امروزه، تنها چالش موجود این است که از فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن به چه صورت استفاده باید شود؟

چطور فرشی برای دکوراسیون مدرن انتخاب کنیم

چگونگی انتخاب بهترین فرش ایرانی برای دکوراسیون مدرن

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که قبل از ورود به فروشگاه‌ها، اندازه فضایی را که فرش قرار است در آنجا قرار بگیرد را به طور دقیق بدانید. طراحان داخلی معمولاً اندازه‌ای بین دو و نیم تا پنج و نیم متر از فضای کف را در امتداد محیط قرار گیری فرش، پیشنهاد می‌کنند. برای فضای ناهارخوری، این اندازه به هفت و نیم متر می‌رسد تا اطمینان حاصل شود که پایه‌های همه صندلی‌های ناهار خوری، روی فرش قرار می‌گیرند.

اما قبل از اینکه سری به گالری‌های فرش بزنید، تصوری از دکوراسیون داخلی خود نیز داشته باشید. در حالت ایده‌آل، شما باید هر چهار پایه تخت، میز، صندلی و لوازم خود را روی فرش داشته باشید، اما می‌توانید آن را فقط به دو پایه‌ جلویی وسایل هم محدود کنید، اما هر چیزی کمتر از این موارد، دکوراسیون داخلی شما را از زیبایی و شیک بودن دور می‌کند.

اگر اندازه فضا به شکلی است که باعث دردسر شما می‌شود، می‌توانید از فرش‌های سفارشی استفاده کنید. اندازه فضاهای غیرمعمول می‌تواند گزینه‌های انتخاب فرش در خانه‌های مدرن را محدود کند، اما برخی برندها با ارائه خدمات سفارشی، این مشکل را حل می‌کنند.

انتخاب بهترین فرش

دکوراسیون مدرن با فرش ایرانی

افزودن یک فرش ایرانی به فضای داخلی، می‌تواند ظاهر آن محل را به میزان زیادی تغییر دهد. گرچه فرش‌های ایرانی بسیار متنوعی برای انتخاب موجود است، اما در مورد انتخاب اندازه و محل قرارگیری فرش، شما باید قوانینی کاملاً درست و اصولی را رعایت کنید.

در زیر نکاتی در رابطه با دکوراسیون مدرن با فرش ایرانی آورده شده است.

 • اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری یا روکش پارچه‌ای با طرح‌های شلوغ را دارید، فرش خود را ساده انتخاب کنید و بر عکس اگر فرشی با طرح شلوغ انتخاب می‌کنید، باید تزئینات مبلمان و دیوارها خود را حداقلی نگه دارید. این حفظ تعادل باعث می‌شود که فضای شما بیش از حد شلوغ به نظر نرسد.
 • فرش‌های الیاف طبیعی بیشترین مقاومت را دارند. هوشمندانه‌ترین گزینه برای جنس فرشی که دوام زیادی داشته باشد، پشم یا ابریشم است، نسبت الیاف مصنوعی که با سرعت بیشتری فرسوده می‌شوند.
 • سعی کنید از فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن به عنوان دیوار آویز استفاده کنید! این کار یک روش عالی برای اضافه کردن زیبایی و گرمای بصری به فضای شمااست و همچنین به کاهش صدا در بین دیوارهای نازک‌تر کمک می‌کند.
 • اگر قصد دارید مبلمان‌های بزرگ (مانند مبل‌های سنگین، یا میز ناهارخوری) را روی فرش قرار دهید، سعی کنید از زیر پایه، برای مبلمان استفاده کنید. زیر پایه‌های شیشه‌ای، وزن مبلمان را بهتر پخش می‌کنند، این امر به شما کمک می‌کند تا وزن وسایل فقط به یک قسمت فرش وارد نشده و باعث فرورفتگی نشود.
 • برای یک ایجاد یک “مسیر” بصری، از فرش‌های مستطیل شکل و بلند برای دکوراسیون فضاهایی مانند آشپزخانه استفاده کنید، این کار هم زیبایی و هم حس نظم را به فضای شما می‌افزاید.
 • در مناطقی از فرش که رفت و آمد بیشتری صورت می‌گیرد، انتخاب فرش با الگوهای پیچیده، باعث کاهش ساییدگی می‌شود و آسیب دیدگی فرش شما کمتر خواهد بود.
 • برای بزرگ‌تر نشان دادن راهروهای خود، از فرشی استفاده کنید که تقریباً یک و نیم متر باریک‌تر و بین پنج تا هفت متر بیشتر از ابعاد راهرو باشد.
 • قبل از انتخاب فرش، حتماً منافذ کف، سیم و پریز برق یا چهارچوب‌ها را در فضای خود در نظر بگیرید. اگر به این موارد توجه نشود ممکن است موانع ناخواسته‎ای در زیر فرش ایجاد کنید!
 • هنگام قرار دادن یک فرش در زیر میز ناهار خوری، اطمینان حاصل کنید که نیم متر فرش در اطراف هر طرف پایه‌های میز قرار بگیرد، این امر باعث می‌شود که صندلی‌های ناهارخوری بدون گیر کردن و به راحتی جابه جا شوند.
 • استفاده از رواندازهای فرش، ایده‌ خوبی هستند، این رو اندازها کمک می‌کنند تا فرش شما حرکت نکند و یک لایه محافظ دیگری هم در برابر آسیب به کف اضافه می‌شود.
 • فرش‌های دستباف، در مقابل فرش‌های ماشینی، عموماً دوام بیشتر و ماندگاری بالاتری دارند. اگرچه در بعضی موارد فرش دستباف گران‌تر است، اما ارزششان با گذشت دو سال و میزان ماندگاری بیشتر، مشخص می‌شود.
بهترین دکوراسیون مدرن با فرش

دکوراسیون مدرن با فرش ایرانی

هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه دکوراسیون مدرن با فرش ایرانی، چندین نکته مهم وجود دارد که خریدار باید آن‌ها را در نظر داشته باشد.

به طور مثال:

 1. آیا فرش در خانه‌های مدرن اساساً به عنوان عایق کاربرد دارد یا باعث کاهش صدا می‌شود؟ یا آیا قرار است به عنوان یک وسیله تزئینی یا احتمالاً هر دو کاربری مورد استفاده قرار گیرد؟
 2. آیا فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن برای فضاهای رسمی یا غیررسمی استفاده می‌شود؟
 3. آیا فرش در خانه‌های مدرن باید اندازه فضا باشد، یا باید از چندین فرش پراکنده و کوچک‌تر استفاده کرد؟
 4. آیا فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن برای کف استفاده می‌شود یا به عنوان نوعی هنر نساجی و تزئینی دیواری؟
 5. آیا فرش در خانه‌های مدرن در مناطقی که پرتردد است قرار می‌گیرد؟

انتخاب مناسب فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن

کارشناسان می‌گویند فرش است که باعث ایجاد حس در فضای کلی می‌شود، اما دقیقاً چه نکاتی باید در مورد انتخاب فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن باشد که باعث موفقیت در طراحی داخلی آن فضا شود؟ فرش‌های ساده و ظریف که دارای تشریفات کم‌تری هستند ممکن است برای فضایی که آثار هنری و لوازم تزئینی زیبا را به نمایش می‌گذارند، انتخاب بهتری باشند.

فرش مدرن ایرانی می‌تواند به هر سبکی باشد، اما الگوهای سنتی ایرانی گزینه‌ مناسبی برای انتخاب فرش در خانه‌های مدرن باشد.

در دکوراسیون مدرن با فرش ایرانی می‌توان از طرح‌های سفارشی و الگوهای مشهور استفاده کرد، اما نحوه استفاده از یک فرش در خانه‌های مدرن است که باعث ایجاد حس در فضا می‌شود.

چگونه یک دکوراسیون مدرن با فرش ایرانی داشته باشیم؟

زیبایی و ظرافت در تزئینات داخلی، یک عمل و هنری دیرینه است. در واقع، برای افراد و خانواده‌ها مهم است که فضای داخلی را مطابق سلیقه خود دکور کنند. در دنیای سریع و مدرن امروزی، چیزهای کمی مثل استراحت کردن یا گذراندن اوقات فراغت در خانه، وجود دارد که طراوت بخش باشد. زیبایی دکوراسیون داخلی با فرش بهشتیبا افزودن یک فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن، فضا واقعاً می‌تواند احساس یک خانه گرم را به شما بدهد.

 

فضای داخلی دکوراسیون مدرن با فرش ایرانی

فرش‌های ایرانی در طیف رنگی مختلفی تولید می‌شوند. اگر فرش ایرانی شما قرمز است، برای فضای داخلی به رنگ‌های روشن و گرم مانند سرخابی و نارنجی نیاز دارید و اگر فرش شما از رنگ‌هایی مانند رنگ سرمه‌ای یا سبز جنگلی تشکیل شده، برای ایجاد ظاهری شگفت آور مدرن و امروزی، از رنگ‌های گرم استفاده کنید.

انتخاب یک فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن، برای ایجاد یک کتابخانه یا دفتر کار مجلل بسیار مناسب است!

شما باید به دنبال فرشی باشید که دوست دارید و می‌خواهید آن را برای همیشه حفظ کنید، چون تعداد بسیار کمی از افراد واقعاً فرش‌های خود را می‌فروشند. پس باید کاملاً واضح باشد که همه فرش‌ها از ارزش برخوردار نیستند و قیمتشان به مرور زمان افزایش نمی‌یابند، چون فرش‌های بسیاری وجود دارد که از لحاظ طراحی مشابه‌اند و در مقادیر زیاد ساخته می‌شوند.

با توجه به همه‌ این موارد، شما باید به دنبال فرشی مناسب برای منطقه‌ای باشید که برای آن در نظر گرفته شده است. بدیهی است که رنگ و طرح باید برای محیط مدنظرتان به خوبی انتخاب شود، اما توصیه می‌شود که در نهایت فرشی را که واقعاً دوست دارید، انتخاب کنید.

شما می‌دانید که چقدر می‌توانید برای یک فرش هزینه کنید، اما به خاطر داشته باشید فرش‌ها آثار هنری هستند و برای عموم مردم تشخیص یک فرش دستباف واقعی معتبر از تقلبی‌های آن‌ها، به طور فزاینده‌ای دشوار شده است. همچنین، برخی از فروشندگان، فرش را حتی اگر هندی یا چینی باشد، به عنوان فرش ایرانی معرفی می‌کنند، در حالی که فرش‌های ایرانی دارای کیفیت و ارزش بالاتری هستند.

همه‌ این موارد برای دکوراسیون مدرن با فرش ایرانی، ملاحظات حیاتی است!

پس مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب بهترین فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن، به این موارد فکر کنید. اما توجه داشته باشید که هیچ قانون مشخصی وجود ندارد و در نهایت افراد باید فرشی را خریداری کنند که دوستش داشته باشند و به طور همزمان نیازهای آن‌ها را نیز برطرف کند.

نظرات شما

  02141173

  نیاز به مشاوره دارید؟