راهنمای انتخاب سایز فرش برای قسمت‌های مختلف منزل

دسته بندی: مقالات
تعداد نظرات : 0

راهنمای انتخاب سایز فرش کمک می‌کند تا برای بخش‌های مختلف منزل خود فرشی مناسب تهیه کنید و ظاهری چشمگیر و دلنواز به خانه‌تان بدهید. به طوری‌که با هر بار نگه کردن به دکوراسیون خود محو زیبایی آن بشوید و لحظاتی همراه با آرامش سپری کنید.

راهنمای انتخاب سایز فرش

انتخاب سایز درست فرش زیبایی دکوراسیون منزلتان را دوچندان ‌می‌کند. زمانی که می‌خواهید برای سالن پذیرایی خود مبلمان تهیه کنید، به نحوه چیدمان مبل‌ها باید توجه کنید چرا که طرز چیدن مبلمان روی اندازه فرشی که می‌خواهید بخرید تاثیر مستقیم دارد. اندازه و سایز فرش متناسب با فضایی که در اختیار دارید، یکی از نکاتی است که به هنگام خرید فرش باید به آن دقت کنید. در زیر به چند نکته در مورد سایز مناسب فرش در بخش‌های مختلف خانه اشاره خواهیم کرد.

راهنمای انتخاب سایز فرش در سالن‌های بزرگ

بهتر است در سالن‌هایی که فضای بازی دارند از فرش‌های بزرگ و پهن استفاده کنید. در چنین فضایی همه مبلمانتان باید کاملا روی فرش قرار گیرد؛ در نتیجه فضای بیشتری هم در اطراف آن برای حرکت دارید.

فرشی که برای پذیرایی انتخاب می‌کنید نباید اندازه فرش اتاق خواب باشد، باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر قرار گرفتن مبل‌ها روی آن، فضا برای راه رفتن هم در خارج از فرش هم وجود داشته باشد.

انتخاب سایز درست فرش در سالن‌های بزرگ-فرش بهشتی

فرش بیش از حد کوچک انتخاب نکنید!

بعضی از افراد تمایل به استفاده از فرش‌های خیلی کوچک در دکوراسیون داخلی خود دارند که این دیدگاه کاملا اشتباه است! زیرا فضا را بسیار کوچک‌تر از آنچه که هست، نشان می‌دهد.

در واقع فرش را باید جوری انتخاب کنید که مبلمان و دیگر وسایل دور تا دور آن قرار گیرد و تا اندازه ای بزرگ باشد که هنگام نشستن روی مبل، پاهایتان روی فرش قرار گیرد.

در ادامه مقاله راهنمای انتخاب سایز فرش همراه ما باشید.

راهنمای انتخاب سایز فرش

راهنمای انتخاب سایز فرش در نشیمن‌های بلند و باریک

اگر سالن نشیمن شما دراز و کم عرض است، باید یک مبل بلند داشته باشید. در این حالت، بهتر است فرش شما کل طول بلند مبل را پوشش دهد. اگر بخواهید از فرش‌های ماشینی با سایزهای تعریف شده استفاده کنید، معمولا فرش 3 در 2 برای این مدل سالن‌ها مناسب است.

در سالن‌های بلند و باریک فرش را باید جوری بیندازید که بخشی از عرض فرش در زیر مبل قرار گیرد؛ بنابراین برای اینکه جلوه بیشتری داشته باشد؛ بهتر است به گونه‌ای انتخاب کنید که کاملا ساده و تک رنگ باشد.

انتخاب سایز درست فرش در نشیمنهای بلند و باریک-فرش بهشتی

انتخاب سایز مناسب فرش در راهروها و ورودی‌ها

راهروها و ورودی‌ها جز فضاهایی هستند که خیلی به چشم می‌آیند بنابراین در انتخاب فرش مناسب برای این بخش از خانه باید دقت کنید. برای راهروها می‌توان دو مدل چینش را در نظر گرفت: یکی اینکه فرش ماشینی شما کاملا در وسط راه رو قرار بگیرد و باقی وسایل در دو طرف آن باشند؛ مدل بعدی اینکه می توانید فرش را در یک سمت راهرو قرار دهید و بقیه وسایل را در سمت مخالف آن بچینید.

راهروها به این دلیل که دارای ابعاد خاصی‌اند، معمولا از قالیچه‌های باریک در آنها استفاده می‌شود. حتی می‌توانید برای نمای بهتر، اندازه دلخواه قالیچه مورد نظرتان را به مجموعه فرش بهشتی سفارش دهید تا دقیقا مطابق با آنچه که می‌خواهید برایتان بافته شود.

سایز مناسب فرش برای راهرو-فرش بهشتی

راهنمای انتخاب سایز فرش در سالن غذاخوری

در معماری‌های جدید معمولا فضای مشخصی برای آشپزخانه در نظر گرفته نمی‌شود. برای مجزا کردن آشپزخانه از بقیه بخش‌ها وجود یک فرش در فضاهای بزرگ می‌تواند برای جدا کردن این بخش از بقیه بخش‌های خانه راهکار مناسبی باشد. نکته ای که در مورد ابعاد مناسب فرش در سالن غذاخوری باید در نظر بگیرید این است که فرش دور صندلی‌ها باید به اندازه ای باشد که هنگام بیرون کشیدن یک صندلی، صندلی‌ از فرش خارج نشود و همچنان روی فرش باقی بماند. هنگامی که صندلی‌ها زیر میز قرار گرفته‌اند، دست کم 50 سانتی متر از پایه‌های عقبی صندلی باید در دورتادور فرش باشد.

راهنمای انتخاب سایز فرش برای سالن غذاخوری

انتخاب ابعاد و مکان مناسب فرش برای اتاق خواب‌ها

وجود فرش در اتاق خواب‌ها به دلیل فضای نرم و راحتی که ایجاد می‌کند، بسیار ضروری و مهم است. اندازه فرشی که برای اتاق خواب خود انتخاب می‌کنید، به ابعاد اتاقتان به ویژه فضای موجود در پایین تخت بستگی دارد. باید فرشی تهیه کنید که مقداری از آن زیر تخت برود؛ به این صورت که وقتی می‌خواهید از تخت‌خواب بلند شوید پاهایتان کاملا روی فرش قرار گیرد. لازم به ذکر است که، اگر می‌خواهید در اتاق خواب خود از فرش ماشینی استفاده کنید، معمولا فرش 6 متری بهترین گزینه است.

در ادامه مقاله راهنمای انتخاب سایز فرش همراه ما باشید.

راهنمای انتخاب سایز فرش برای اتاق خواب

راهنمای انتخاب سایز فرش برای اتاق کودک و نوزاد

انتخاب فرش برای اتاق خواب کودک بسیار لذت بخش است، زیرا طرح‌های متنوع و شادی برای فرش‌های کودک وجود دارد که زیبایی اتاق خواب کودک را دوبرابر می‌کند. استفاده از فرش در اتاق خواب کودک نه تنها باعث زیبایی می‌شود بلکه در دکوراسیون اتاق خواب نیز نقش مهمی دارد.

باید فرشی برای اتاق کودکتان بخرید که کمتر پرز بدهد و به اندازه کافی نرم و لطیف باشد تا کودک وقتی روی آن راه می‌رود احساس راحتی کند.

بهتر است فرش اتاق‌خواب کودکتان را در یکی از ابعاد زیر تهیه کنید:

  • ۵/۱×۲۵/۲
  • ۳×۲ (۶ متری)
  • ۴۰/۱×۲
  • ۱×۵/۱

این ابعاد ممکن است برای همه‌ی اتاق خواب‌ها مناسب نباشد؛ بنابراین شما می‌توانید با توجه به فضایی که در اختیار دارید بهترین انتخاب را داشته باشید.

جمع بندی

فرش‌های ماشینی سایزهای مشخصی دارند؛ اما فرش‌های دستباف و قالیچه‌های متری را می‌توانید برای بافت به اندازه دلخواهتان سفارش دهید. در طرح‌های دکوراسیون گذشته این دیدگاه وجود داشت که: فرش باید کل فضای کف را بپوشاند اما در چیدمان مدرن با توجه به وجود سرامیک، پارکت و انواع کفپوش‌های جدید، بهتر است که بخشی از آن دیده شود.

امیدواریم مقاله راهنمای انتخاب سایز فرش. مفید بوده باشد و از این به بعد با توجه به این معیار‌ها بتوانید بهترین فرش را برای منزل خود انتخاب کنید. فرش بهشتی نامی محبوب در حوزه بافت فرش‌های ماشینی و دستباف است که با تجربه 12 ساله خود بهترین مشاوره در خصوص انتخاب فرش را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. اگر قصد خرید فرش‌هایی خاص با نقش‌هایی درخشان و غیر تکراری دارید حتما به فروشگاه آنلاین فرش بهشتی سر بزنید.

نظرات شما

    02141173

    نیاز به مشاوره دارید؟